U zaostalom susretu osmog kola Prve HNL Osijek je na stadionu Gradski vrt pobijedio Lokomotivu sa 2-1 probivši se na drugo mjesto ljestvice.

Osijek je poveo u 9. minuti sjajnom golom Marina Pilja iz slobodnog udarca s više od 20 metara. Osječki veznjak je prebacio “živi zid” i poslao loptu u sam desni gornji kut. U 39. minuti Ramon Mierez je povećao prednost domaćina pogodivši iz kaznenog udarca za 2-0. Argentinski napadač nije najbolje izveo udarac, Hendija je umalo obranio, no lopta je ipak završila u mreži. Kazneni udarac je skrivio Petrak oborivši Lončara. Osijek je u minutama koje su uslijedile imao nekoliko odličnih prilika za treći pogodak koji bi riješio pitanje pobjednika, no Hendija je spašavao goste, a kada nije uspio on, ispriječila se greda, kao u 52. minuti kada je pucao Erceg.

Lokomotiva se vratila u život u 73. minuti kada je Chajia lijepo pogodio sa 14 metara. Do kraja susreta gosti su lovili remi, ali nisu uspjeli i momčad Nenada Bjelice je upisala šestu uzastopnu pobjedu nakon dva uvodna poraza.
Ovim uspjehom, šestom pobjedom u nizu, ujedno je izjednačen klupski rekord iz sezone 2000./2001.