Hrvatska je pobijedila Škotsku 3-1 i plasirala se u osminu finala Eura 2020.

Zahvaljujući golovima Nikole Vlašića, Luke Modrića i Ivana Perišića, Hrvatska se plasirala u osminu finala Europskog prvenstva, uništivši pobjedom od 3: 1 u Hampden Park Scotlandu nadu da će prvi put u svojoj povijesti postojati nokaut faza prvenstva.

Škotska, koja je zbog bolesti COVID-19 igrala bez Billyja Gilmorea, sjajno je započela utakmicu, no Hrvatska je ubrzo stekla kontrolu nad loptom i povela kada je Ivan Perišić glavom poslao vratnicu, a Nikola Vlašić zabio.

Nakon škotskog gola, Hrvatska je ponovno povela u 62. minuti kada je Luka Modrić postigao pogodak koristeći vanjsku stranu stopala s ruba prostora, nakon što mu je Bruno Petković dodao loptu koja je ubačena s lijeve strane.

Perišić je postigao treći pogodak za Hrvatsku navečer u 77. minuti, kada se popeo bez otpora i izbacio Modrićev korner na bližu stativu te osigurao da finalisti Svjetskog prvenstva u nogometu uđu u fazu nokauta.