Svjetski dan stanovanja obilježava se svake godine prvog ponedjeljka u listopadu. Tim je povodom Udruženje stanara grada Osijeka predstavilo projekt “Info dani – kultura stanovanja u urbanoj sredini”, a ujedno i upozoravaju kako je nužno što prije donijeti jedinstven zakon o stanovanju.
Osječko udruženje stanara poziva na donošenje jedinstvenog zakona o stanovanju.
– Poznati su napori i riječke i osječke udruge, radimo zajedno na tome da se donese zakon koji bi sublimirao sve probleme u stanovanju, to je sigurno najveći problem, kaže Milan Kamenko, predsjednik Udruženja stanara grada Osijeka.
Prosječna starost zgrada u Osijeku kojima upravlja Zavod za stanovanje je oko 50 godina.
– Trenutno najveći problemi su puknuće vodovodnih cijevi, kanalizacija, kao i izvođenje nekih radova koji zahtijevaju kreditnu obvezu budući da su to uglavnom skupi i dugotrajni projekti, kaže Krešimir Novoselić, direktor Zavoda za stanovanje, Osijek.
Skupa je za stanare i energetska obnova zgrade, no u Osijeku ih je do sada obnovljeno 50, a još 21 projekt preko Zavoda za stanovanje čeka na odobrenje i početak radova.