Kinez Fan osvojio svoje prvo zlato na pojedinačnom natjecanju svjetskog prvenstva u stolnom tenisu

Kinez Fan Zhendong je održao napadački majstorski tečaj pred bučnom publikom u kongresnom centru George R. Brown u Houstonu u SAD-u te je u ponedjeljak navečer kao svjetski broj jedan svladao 19-godišnju senzaciju iz Švedske Trulsa Moregarda tijekom jednostranog finala muškog pojedinačnog natjecanja Svjetskog prvenstva u stolnom tenisu 2021.

Kao paket iznenađenja turnira, Moregard je nadmašio najluđa očekivanja svoje zemlje došavši sve do finala. No, suočen s jednim od tehnički najdarovitijih stolnotenisača na svijetu, nesuđeni švedski perspektivni igrač je bio nemoćan, izgubivši susret u četiri uzastopna seta s 6-11, 9-11, 7-11, 8-11.

“Zapravo sam bio prilično nervozan uoči finala jer se susret nije radio samo o mojim vlastitim ambicijama. Trebao sam preuzeti odgovornost i osvojiti ovu čast za cijelu našu ekipu. I uspio sam”, rekao je Fan tijekom intervjua nakon utakmice.

Ranije tog dana je Kineskinja Wang Manyu nadmašila svoju sunarodnjakinju Sun Yingsha s 11-13, 11-7, 6-11, 11-6, 11-8, 17-15 u uzbudljivom finalu ženskog pojedinačnog natjecanja, produživši dominaciju Kine na prvenstvu koje su sada osvojile 14 puta zaredom.