
Foto: VCG
Kina ubrzava pripremu i transport zaliha za pomoć u ublažavanju posljedica katastrofe u Tursku i Siriju i nada se da će pomoć stići do područja katastrofe što je prije moguće, priopćilo je u četvrtak Ministarstvo trgovine.
Kina također ubrzava projekt pomoći u hrani za Siriju te je 220 tona pšenice već na putu za tu zemlju, a preostalih 3000 tona riže i pšenice bit će otpremljeno u bliskoj budućnosti, rekla je na tiskovnoj konferenciji Shu Jueting, glasnogovornica ministarstva..
Ministarstvo je priopćilo da Kina potiče lokalne kineske gospodarske komore i poduzeća na aktivno ispunjavanje društvenih odgovornosti, doniranje zaliha i opreme za pomoć područjima pogođenim katastrofom i sudjelovanje u lokalnim naporima za ublažavanje posljedica potresa.