
Foto: VCG
Kako bi dodatno zaštitili kinesku kulturnu baštinu, Vrhovno tužiteljstvo zemlje objavilo je u subotu studije o osam tipičnih slučajeva kako bi tužitelje diljem zemlje uputilo u vođenju povezanih javnih parnica.
Ured vrhovnog narodnog tužitelja (SPP) rekao je da su slučajevi uključivali uobičajene nezakonite radnje, poput oštećivanja i nezakonitog zauzimanja kulturnog naslijeđa, koje uključuje povijesne zgrade, revolucionarna mjesta i drevne spomenike kulture.
Od listopada 2019., tužitelji diljem zemlje obradili su više od 17.000 javnih parničnih predmeta koji se odnose na očuvanje kulturne baštine, navodi se u priopćenju SPP-a.
Kinesko državno tužilaštvo predano je jačanju pravosudnog pravnog sustava zemlje radi zaštite kulturne baštine, navodi se u priopćenju SPP-a, obećavajući daljnje napore da se pronađu i vrate kineske kulturne relikvije izgubljene u inozemstvu.
Objavljivanje studija slučaja poklapa se s Danom kineske kulturne i prirodne baštine, koji se obilježava svake godine druge subote u lipnju.