Foto: VCG
Hrvatska vlada prošle srijede odlučila je pustiti na tržište 35.000 tona dizela iz svojih obveznih rezervi nafte i naftnih derivata, rekao je ministar gospodarstva Ante Šušnjar.
Šušnjar kaže da je opskrba gorivom u Hrvatskoj i dalje stabilna, dodajući da je taj potez poduzet u znak solidarnosti s drugim državama članicama Europske unije koje oslobađaju rezerve kako bi pomogle u stabilizaciji tržišta.
Rekao je da je na sastanku Međunarodne agencije za energiju održanom 10. ožujka dogovoreno oslobađanje 400 milijuna barela (oko 54,3 milijuna tona) ekvivalenta sirove nafte iz rezervi država članica.
Količina koju će Hrvatska osloboditi predstavlja oko 5 posto njezinih obveznih rezervi, što je ekvivalentno prosječnoj potrošnji od četiri dana.
“Što se tiče sigurnosti opskrbe, sve je potpuno pod kontrolom”, rekao je Šušnjar.