Kina će ojačati strateško međusobno povjerenje i unaprijediti suradnju s UAE: Ministar vanjskih poslova

0

Foto: Xinhua

Kina je spremna održavati razmjenu na visokoj razini s Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE), produbiti strateško međusobno povjerenje, provesti važan konsenzus koji su postigla dva šefa država i unaprijediti suradnju u svim područjima, kako bi se bilateralno sveobuhvatno strateško partnerstvo podiglo na višu razinu, izjavio je u subotu kineski ministar vanjskih poslova Wang Yi.

Tijekom sastanka s Khaldoonom Khalifom Al Mubarakom, posebnim izaslanikom predsjednika UAE u Kini, Wang je rekao da je Kina pouzdan i vrijedan povjerenja dugoročni strateški partner UAE-a, napominjući da prijateljstvo i međusobno povjerenje između dva šefa država pružaju najvažnije političko jamstvo za razvoj odnosa Kine i UAE-a.

Wang je rekao da razvoj odnosa Kine s UAE odražava njezin dugogodišnji diplomatski princip jednakosti među svim zemljama, bez obzira na njihovu veličinu, te njezinu dosljednu podršku zemljama u razvoju.

Khaldoon Khalifa Al Mubarak rekao je da su UAE spremni dodatno poboljšati razmjenu na visokoj razini s Kinom, učiti iz kineskog iskustva u upravljanju i proširiti suradnju u područjima kao što su gospodarstvo i trgovina, ulaganja, energetika te znanost i tehnologija, kako bi se postigla obostrana korist i rezultati u kojima svi dobivaju, dodao je.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.