Ministarstvo trgovine: Kina spremna surađivati sa SAD-om na upravljanju razlikama i unaprjeđenju suradnje

0

Foto: VCG

Kinesko Ministarstvo trgovine u četvrtak je priopćilo da je Kina spremna sa Sjedinjenim Američkim Državama primjereno upravljati razlikama, unaprijediti suradnju te promicati stabilan, zdrav i održiv razvoj bilateralnih gospodarskih i trgovinskih odnosa.

Pod strateškim vodstvom državnih čelnika, Kina i SAD održali su tijekom 2025. pet krugova gospodarsko-trgovinskih konzultacija na temelju načela ravnopravnosti, međusobnog poštovanja i uzajamne koristi, tijekom kojih je postignut niz pozitivnih rezultata, izjavila je glasnogovornica ministarstva He Yongqian na redovitoj tiskovnoj konferenciji.

Nakon susreta državnih čelnika u Busanu, Kina i SAD su kroz mehanizam bilateralnih gospodarsko-trgovinskih konzultacija zadržali komunikaciju na svim razinama te zajednički promicali provedbu važnog dogovora koji su postigli državni čelnici, kao i rezultata kinesko-američkih gospodarsko-trgovinskih konzultacija u Kuala Lumpuru, navela je glasnogovornica.

U sljedećoj fazi Kina je spremna sa SAD-om provoditi važan dogovor koji su postigli državni čelnici te u potpunosti koristiti mehanizam kinesko-američkih gospodarsko-trgovinskih konzultacija, dodala je.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.