Foto: VCG
Cjelovit kineski industrijski sustav, široki scenariji primjene, visokokvalitetni bazen talenata i stalno poboljšanje političkog okruženja pružaju plodno tlo za inovacije poduzećima diljem svijeta, rekao je glasnogovornik kineskog Ministarstva vanjskih poslova Lin Jian u utorak na redovnoj konferenciji za novinare.
Lin je to izjavio kao odgovor na pitanje o nedavnom istraživanju koje pokazuje da 80 posto anketiranih američkih tvrtki smatra svoje poslovanje u Kini “vrlo važnim” ili “važnim” za jačanje svoje globalne konkurentnosti.
Lin je rekao da sve veći broj stranih tvrtki odlučuje provoditi istraživanje i razvoj u Kini, unapređujući svoje kineske proizvodne baze u inovacijska središta i izoštravajući svoju međunarodnu konkurentnost unutar velikog kineskog tržišta.
“Kina će nastaviti čvrsto promovirati otvaranje na visokoj razini i pružati veću podršku i pogodnosti stranim poduzećima u Kini”, dodao je Lin.
