21.9 C
Osijek
Nedjelja, 23. kolovoza, 2026.
NaslovnicaPriče s dalekog istokaPredsjednik Xi Jinping održao telefonski razgovor s predsjednikom Europskog vijeća Michelom

Predsjednik Xi Jinping održao telefonski razgovor s predsjednikom Europskog vijeća Michelom

Kineski predsjednik Xi Jinping i predsjednik Europskog vijeća Charles Michel u ponedjeljak su održali telefonski razgovor te se složili da su jačanje odnosa i suradnje Kine i Europske unije (EU-a) u zajedničkom interesu obje strane i svijeta.

Xi je čestitao Michelu na njegovom izboru i preuzimanju predsjedništva nad Europskim vijećem.

Kina i EU zagovaraju multilateralizam i slobodnu trgovinu, čvrsto brane multilateralni trgovinski sustava sa Svjetskom trgovinskom organizacijom (WTO – World Trade Organization) u srži i zagovaraju da se sve zemlje trebaju ponašati prema pravilima, istaknuo je Xi.

Pod trenutnim okolnostima Kina i EU trebaju povećati komunikaciju, koordinaciju i suradnju kako bi osigurale stabilan razvoj sveobuhvatnog strateškog partnerstva Kine i EU-e, što ne služi samo zajedničkim interesima dvije strane, već donosi više stabilnosti, sigurnosti i pozitivne energije svijetu, rekao je Xi.

Povezane novosti

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.

Zadnje novosti