Kina razmišlja o poboljšanju prevencije zaraznih bolesti, kontrolnih mehanizama kroz reviziju zakona

0

Foto: VCG

Kina razmatra poboljšanje svojih mehanizama za prevenciju i kontrolu zaraznih bolesti kroz reviziju zakona.

Nacrt revizije Zakona o prevenciji i kontroli zaraznih bolesti u petak je predan Stalnom komitetu Nacionalnog narodnog kongresa, najvišem zakonodavnom tijelu zemlje, na razmatranje.

Što se tiče izmjene sustava praćenja zaraznih bolesti, nacrtom su navedene mjere poput uspostave nadzornih stanica i jačanja koordinacije između prevencije i liječenja.

Što se tiče mehanizma prijave, nacrt pojašnjava rokove i načine prijave epidemije te zabranjuje sve radnje koje ometaju prijavu epidemije.

Nacrt predviđa i poboljšanje sustava hitnog odgovora na epidemiju.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.