Kinesko automobilsko udruženje osudilo američki protekcionizam u industriji NEV-ova

0

Foto: VCG

Kinesko udruženje proizvođača automobila osudilo je američko preuveličavanje zabrinutosti zbog prekomjernih kapaciteta i strahova od nacionalne sigurnosti u vezi s kineskom industrijom novoenergetskih vozila (NEV-ova) kao klasičan slučaj trgovinskog protekcionizma.

Fu Bingfeng, izvršni potpredsjednik i glavni tajnik udruženja, naglasio je da takve protekcionističke i izolacionističke mjere “ne bi trebale biti teme” u sektoru novoenergetskih vozila.

Fu je to rekao reagirajući na izvješća o planiranim novim američkim carinama na kineska električna vozila.

Za promicanje snažnog razvoja industrije proizvodnje automobila potrebni su globalna vizija i otvoren način razmišljanja, rekao je Fu, naglašavajući predanost Kine visokoj razini otvorenosti koja obećava veće tržišne mogućnosti za globalne automobilske tvrtke.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.