Kineski premijer poziva na višu razinu gospodarske i trgovinske suradnje između Kine i Afrike

0

Foto: Xinhua

Kineski premijer Li Qiang pozvao je u petak Kinu i Afriku na bližu suradnju kako bi se gospodarska i trgovinska suradnja podigla na višu razinu.

Kinesko-afrička gospodarska i trgovinska suradnja služi kao kamen temeljac bilateralne suradnje i pruža snažnu potporu zajedničkom napretku modernizacije, rekao je Li u govoru na ceremoniji otvaranja osme Konferencije kineskih i afričkih poduzetnika održane u Pekingu.

Li je istaknuo da bi dvije strane trebale dodatno ojačati usklađivanje tržišta. Kina će, rekao je, jednostrano proširiti pristup tržištu najmanje razvijenim zemljama i proširiti zeleni kanal za izvoz afričke poljoprivrede u Kinu.

Kina je također spremna surađivati s Afrikom na poboljšanju međusobnog otvaranja i ubrzanju procesa pregovora i potpisivanja okvirnih sporazuma o zajedničkom razvoju gospodarskih partnerstava, dodao je.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.