Završio 10. Pekinški forum Xiangshan

0

Foto: VCG

Deseti pekinški forum Xiangshan završio je u utorak u Pekingu.

Na dvodnevnom forumu sudjelovalo je više od 1800 ljudi, među kojima su bili 99 službenih izaslanstava, ministri obrane iz 19 zemalja, kao i zapovjednici oružanih snaga, predstavnici međunarodnih organizacija, stručnjaci, znanstvenici i promatrači iz raznih zemalja.

Tema ovogodišnjeg foruma bila je “Zajednička sigurnost, trajni mir.” Sudionici su sudjelovali u raspravama i razmjenama u vezi s nizom tema, kao što su odgovornost velikih zemalja i globalna sigurnosna suradnja, uloga zemalja u razvoju u globalnoj sigurnosti, azijsko-pacifička sigurnosna arhitektura, kao i regionalna sigurnost i razvoj.

“Ovogodišnji forum dosegao je rekordnu razinu i po opsegu i po razini”, rekao je Jiang Xinfeng, istraživač na Akademiji vojnih znanosti kineske Narodnooslobodilačke vojske.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.