Yellen: Angažmani između SAD-a i Kine pomaknuli su nas “na ispravan put”

Foto: VCG

Američka ministrica financija Janet Yellen izjavila je u ponedjeljak da su nedavni angažmani SAD-a i Kine pomaknuli međusobne odnose “na ispravan put”.

“Odgovorno upravljanje gospodarskim odnosima SAD-a i Kine” bio je “ključni prioritet” tijekom cijelog njezinog boravka u San Franciscu, rekla je Yellen novinarima na tiskovnoj konferenciji nakon završetka sastanka ministara financija Azijsko-pacifičke gospodarske suradnje (APEC-a, eng. Asia-Pacific Economic Cooperation).

Yellen je napomenula da se prošli tjedan sastala sa zamjenikom kineskog premijera He Lifengom te je ovaj tjedan održala “produktivan sastanak” s novim kineskim ministrom financija Lan Fo’anom.

“Predsjednik Biden i ja čvrsto vjerujemo u unapređenje vrijednosti koje dijelimo s našim saveznicima i partnerima u azijsko-pacifičkom području i šire, a također težimo zdravom i stabilnom gospodarskom odnosu s Kinom”, rekla je američka ministrica financija.

Yellen je rekla: “Nadamo se da ćemo graditi na temeljima koje smo postavili kako bismo dodatno produbili komunikaciju, stabilizirali odnose i postigli napredak u ključnim pitanjima.”

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo Vas unesite svoj komentar!
Molimo Vas unesite ovdje svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.