Kina i Tajland potpisali Memorandum o razumijevanju za suradnju u istraživanju Mjeseca i svemirskim inicijativama

0

Foto: VCG

Kina i Tajland surađivat će u istraživanju i korištenju svemira u miroljubive svrhe, kao i Međunarodna lunarna istraživačka postaja, stoji u dva memoranduma o razumijevanju (MoU) potpisana u petak u Pekingu.

Dva Memoranduma o razumijevanju potpisali su Kineska nacionalna svemirska uprava (CNSA) i tajlandsko Ministarstvo visokog obrazovanja, znanosti, istraživanja i inovacija.

Kineska misija istraživanja Mjeseca Chang’e-7, koja će biti lansirana oko 2026., imat će globalni uređaj za praćenje svemirskog vremena koji je razvio Tajland. Ovaj uređaj je dizajniran za promatranje kozmičkog zračenja i svemirskog vremena iz lunarne perspektive. Bit će to prvi put da je znanstveni instrument iz Tajlanda ušao u duboki svemir iz Zemljine orbite.

Prema Memorandumima o razumijevanju.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.