
Foto: VCG
Više od 100 kineskih i francuskih stručnjaka okupilo se u četvrtak u Parizu kako bi istražili načine za izgradnju multilateralne budućnosti produbljivanjem reformi globalnog upravljanja.
Na drugom kinesko-francuskom forumu o globalnom upravljanju, bivši francuski premijer Laurent Fabius rekao je da Francuska i Kina “dijele određene bliske – čak identične – vizije o globalnom upravljanju”.
Fabius je pozvao dvije zemlje da zajedno rade na suočavanju s globalnim izazovima, dodajući kako će prakticiranjem istinskog multilateralizma Francuska i Kina donijeti dobrobit za cijeli svijet.
Stručnjaci iz Kine i Francuske održali su detaljne rasprave o izgradnji i održavanju mira, znanstvenim i tehnološkim inovacijama i razvoju, niskougljičnom i održivom razvoju te razmjenama i međusobnom učenju među civilizacijama.