Pobratimski gradovi daju snagu odnosima Kine i SAD-a, kaže kineski veleposlanik

0

Kineski veleposlanik u Sjedinjenim Državama Xie Feng u petak je pozdravio značaj sestrinskih pokrajina/država i bratskih gradova uparenih između dviju zemalja.

Služeći kao mostovi za uzajamno razumijevanje i povjerenje, sestrinski odnos njegovao je dobru volju između dva naroda i ubrizgao snagu u kinesko-američke odnose, rekao je Xie sudionicima šestog američko-kineskog samita bratskih gradova u Tacomi u videoobraćanju.

To je prvi nacionalni, sveobuhvatni događaj o kinesko-američkim subnacionalnim razmjenama održan u Sjedinjenim Državama u pet godina, a poklapa se s 10. godišnjicom prve kinesko-američke Konferencija pobratimskih gradova i 30. obljetnicom pobratimskih odnosa između grada domaćina, Tacome, i Fuzhoua, rekao je.

“Odnosi Kine i SAD-a još uvijek se suočavaju s velikim izazovima. Moramo udružiti snagu svih kako bismo poboljšali odnos”, rekao je kineski veleposlanik.

“Nadam se da dvije strane mogu ostvariti više posjeta, kontakata i razmjena kako bismo, kap po kap, otopili led nerazumijevanja i u konačnici formirali golemi ocean prijateljstva između dva naroda”, rekao je.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.