Kinesko Ministarstvo vanjskih poslova kritiziralo Quad zbog stvaranja regionalnih tenzija

0

Kinesko Ministarstvo vanjskih poslova u ponedjeljak je osudilo zemlje Kvadrilateralnog sigurnosnog dijaloga (Quada) zbog stvaranja napetosti u azijsko-pacifičkoj regiji.

Lin Jian, glasnogovornik ministarstva, rekao je da Sjedinjene Američke Države, Japan, Australija i Indija tvrde kako grade “slobodan i otvoren Indo-Pacifik”, ali zapravo proizvode napetosti, potiču antagonizme i sukobe te suzbijaju razvoj drugih zemalja.

To je suprotno trendu traženja mira, razvoja, suradnje i prosperiteta u azijsko-pacifičkoj regiji i osuđeno je na nepopularnost, rekao je Lin na redovitoj tiskovnoj konferenciji.

Glasnogovornik je to rekao odgovarajući na “brige” koje su ministri vanjskih poslova zemalja Quada ranije tog dana izrazili o situaciji na Istočnom i Južnom kineskom moru.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.