Wang Yi poziva na kinesko-američku suradnju u suočavanju s globalnim izazovima

0

Foto: Ministarstvo vanjskih poslova

Kineski ministar vanjskih poslova Wang Yi rekao je u petak da bi Kina i SAD trebale preuzeti odgovornosti velikih sila i zajednički se uhvatiti u koštac s globalnim izazovima kako bi postigli uzajamne pobjede, tijekom sastanka s voditeljem konzultantske tvrtke za političke rizike sa sjedištem u SAD-u.

To je u interesu naroda obiju zemalja i zajedničko je očekivanje naroda diljem svijeta, rekao je Wang, također član Političkog biroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine, tijekom sastanka s Ianom Bremmerom, predsjednikom Eurasia Group.

Bremmer je istaknuo da su američko-kineski odnosi najvažniji bilateralni odnos u današnjem svijetu.

Izrazio je zadovoljstvo što odnos pokazuje znakove stabilizacije zahvaljujući naporima s obje strane te je izrazio spremnost da nastavi davati iskrene savjete za dugoročni miran suživot dvaju naroda.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.