Kina će poticati visokokvalitetan razvoj državnih investicijskih fondova

Foto: VCG

Opći ured Državnog vijeća objavio je niz smjernica za poticanje visokokvalitetnog razvoja državnih investicijskih fondova, uključujući odgovarajuću veličinu, razuman raspored, učinkovito upravljanje i mjere za kontrolu rizika.

Smjernice obuhvaćaju 25 konkretnih mjera u sedam područja, s ciljem uspostave znanstvenijeg i učinkovitijeg sustava upravljanja državnim investicijskim fondovima.

Upravljanje fondovima trebalo bi biti tržišno orijentirano, profesionalno i utemeljeno na vladavini prava. Također, država će koordinirati raspored fondova kako bi spriječila homogenu konkurenciju i izbjegla istiskivanje privatnog kapitala.

Fondovi će se usredotočiti na ključne strategije, prioritetna područja i slabe točke gdje tržište ne može u potpunosti funkcionirati, privlačeći više društvenog kapitala i podupirući izgradnju modernog industrijskog sustava.

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo Vas unesite svoj komentar!
Molimo Vas unesite ovdje svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.