Kineski ministar vanjskih poslova: Povijesna logika prijateljstva Kine i Rusije neće se promijeniti

0

Bez obzira na promjene u razvoju međunarodnog krajolika, povijesna logika prijateljstva između Kine i Rusije neće se promijeniti, a njegova unutarnja pokretačka snaga neće oslabjeti, rekao je kineski ministar vanjskih poslova Wang Yi.

Wang je to rekao na tiskovnoj konferenciji održanoj u petak na marginama trećeg zasjedanja 14. saziva Svekineskog narodnog kongresa.

Kina i Rusija pronašle su put razvoja bilateralnih odnosa na temelju “nepridruživanja savezima, nekonfrontacije i neciljanja na treće strane”, rekao je, dodavši da je riječ o pionirskom naporu u oblikovanju novog modela odnosa među velikim zemljama, koji predstavlja dobar primjer odnosa među susjednim zemljama.

Zreli, otporni i stabilni odnosi između Kine i Rusije predstavljaju konstantu u turbulentnom svijetu, a ne varijablu u geopolitičkim igrama, dodao je Wang.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.