Kina pozdravila zajedničku izjavu 21 arapske i islamske zemlje o sukobu između Izraela i Irana

0

Foto: VCG

Kina pozdravlja zajedničku izjavu o sukobu između Izraela i Irana koju je izdala 21 arapska i islamska zemlja te je spremna surađivati s relevantnim stranama na promicanju smirivanja situacije, izjavio je u utorak glasnogovornik kineskog Ministarstva vanjskih poslova.

Zajedničku izjavu izdali su ministri vanjskih poslova 21 zemlje, a u njoj se poziva na poštivanje suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti država, njegovanje dobrosusjedskih odnosa i mirno rješavanje sporova.

U odgovoru na izjavu, glasnogovornik Guo Jiakun rekao je na redovitoj tiskovnoj konferenciji da je izraelski napad na Iran izazvao iznenadnu eskalaciju regionalne situacije, što je privuklo veliku pozornost međunarodne zajednice. Istaknuo je kako je najvažniji prioritet trenutačan prekid vatre i zaustavljanje rata, poduzimanje učinkovitih mjera za sprečavanje daljnje eskalacije sukoba, sprječavanje da regija zapadne u još veći kaos te povratak rješavanju problema dijalogom i pregovorima.

Guo je rekao da Kina pozdravlja zajedničku izjavu i cijeni napore relevantnih zemalja u smirivanju situacije, dodajući da je Kina spremna održavati komunikaciju sa svim uključenim stranama i igrati konstruktivnu ulogu u promicanju smirivanja stanja.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.