Kineski zamjenik premijera poziva na promicanje zajedničkih vrijednosti čovječanstva i promicanje multipolarnog svijeta

0

Kineski zamjenik premijera Ding Xuexiang u petak je pozvao na promicanje zajedničkih vrijednosti čovječanstva i promicanje ravnopravnog i uređenog multipolarnog svijeta, kao i univerzalno korisne i uključive ekonomske globalizacije.

Ding, također član Stalnog komiteta Političkog biroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine, ovo je izjavio u govoru pod naslovom “Promicanje zajedničkih vrijednosti čovječanstva i promicanje multipolarnog svijeta” na plenarnoj sjednici 28. Međunarodnog ekonomskog foruma u Sankt Peterburgu.

Ding je rekao da je prije deset godina kineski predsjednik Xi Jinping u svom govoru na Općoj raspravi 70. zasjedanja Opće skupštine UN-a istaknuo da su mir, razvoj, jednakost, pravda, demokracija i sloboda zajedničke vrijednosti cijelog čovječanstva i uzvišeni ciljevi Ujedinjenih naroda.

Važan prijedlog nadilazi razlike među različitim zemljama, etničkim skupinama, društvenim sustavima i ideologijama, crtajući koncentrični krug temeljen na vrijednostima za izgradnju zajednice sa zajedničkom budućnošću za čovječanstvo, te je dobio opsežnu podršku i pozitivne odgovore međunarodne zajednice, dodao je.

Kina je spremna surađivati s Rusijom kako bi podigla odnose Kine i Rusije na veće razine, proširila njihove dimenzije i ojačala njihovu otpornost, proširila visokokvalitetnu obostrano korisnu suradnju, kako bi bolje koristila dvama narodima, rekao je Ding, pozivajući dvije zemlje da ojačaju koordinaciju i suradnju na multilateralnim platformama poput Ujedinjenih naroda i daju veći doprinos izgradnji pravednijeg, ravnopravnijeg i prosperitetnijeg multipolarnog svijeta.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.