TAM Europe predstavlja autobuse na vodik, obilježavajući zelenu suradnju Kine i Slovenije

0

Foto: VCG

Dok je jutarnje svjetlo pozlaćivalo vrata vodećeg slovenskog proizvođača automobila na periferiji Maribora, drugog najvećeg grada u zemlji, potpuno novi autobusi na vodikove gorivne ćelije polako su izlazili iz TAM Europe, označavajući službeno predstavljanje najnovijih vozila tvrtke na čistu energiju.

Osnovana 1947. godine, tvornica automobila Maribor (TAM) nekoć je bila poznata po proizvodnji kamiona, prikolica i vojnih vozila. Međutim, ozbiljni izazovi usred promjena na tržištu i gospodarskog restrukturiranja na kraju su prisilili tvrtku na stečaj 2011. godine.

Nakon ulaska kineskih ulaganja i tehnologije, proizvodnja je nastavljena 2013. godine, a tvrtka je zadržala svoj izvorni brend. Iz godine u godinu, TAM Europe je ponovno stekao vitalnost i ponovno se pojavio kao aktivan igrač na europskoj proizvodnoj sceni. Postao je pokretačka snaga u unapređenju zelenog i održivog gradskog prijevoza putem svojih autobusa na vodik i električne energije.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.