Kineski ministar trgovine održao video-sastanak s njemačkom ministricom gospodarstva

0

Foto: VCG

Kineski ministar trgovine Wang Wentao održao je u utorak video-sastanak s njemačkom ministricom gospodarstva i energetike Katherinom Reiche, tijekom kojega su razmijenili mišljenja o bilateralnim i kinesko-europskim trgovinskim i gospodarskim pitanjima.

Istaknuvši da su Kina i Njemačka važni trgovinski partneri, Wang je rekao da su bilateralni gospodarski i trgovinski odnosi između stabilno napredovali, uz stalno produbljivanje pragmatične suradnje u raznim područjima. Kina će nepokolebljivo promicati otvaranje prema visokim standardima, graditi svjetski konkurentno poslovno okruženje te nastaviti pružati razvojne prilike inozemnim poduzećima, uključujući i njemačke tvrtke.

Govoreći o pitanju povezanom s proizvođačem poluvodiča Nexperia, Wang je naglasio da je uzrok problema neprimjereno uplitanje nizozemske vlade u unutarnje poslove poduzeća. Nizozemska snosi odgovornost za poremećaje i nestabilnost u globalnom lancu opskrbe poluvodičima.

Postupajući odgovorno, Kina je uložila maksimalne napore dopuštajući izvoz odabranih proizvoda kako bi ublažila kratkoročne pritiske na globalne lance opskrbe, dodao je Wang.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.