Najviši kineski diplomat održao strateški dijalog s tajnikom Vijeća sigurnosti Ruske Federacije

0

Najviši kineski diplomat Wang Yi sastao se u nedjelju u Pekingu sa Sergejem Šojguom, tajnikom Vijeća sigurnosti Ruske Federacije.

Wang, član Političkog biroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine i ravnatelj Ureda Središnjeg povjerenstva za vanjske poslove, poželio je dobrodošlicu Šojguu povodom posjeta Kini radi strateškog dijaloga, koji je odredio ruski predsjednik Vladimir Putin.

Wang je istaknuo da se svijet sve više suočava s dubokim promjenama i nestabilnostima te su poslijeratni međunarodni poredak i norme koje uređuju međunarodne odnose ozbiljno narušeni, a svijet se suočava sa stvarnim rizikom povratka „zakonu jačega”.

Kao velike zemlje i stalne članice Vijeća sigurnosti Ujedinjenih naroda, Kina i Rusija imaju odgovornost i obvezu dosljedno provoditi istinski multilateralizam, štititi međunarodni sustav s Ujedinjenim narodima u središtu, zagovarati ravnopravan i uređen multipolarni svijet te uključivu i svima korisnu gospodarsku globalizaciju, kao i raditi na izgradnji pravednijeg i razumnijeg sustava globalnog upravljanja, rekao je Wang.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.