24.3 C
Osijek
Utorak, 16. lipnja, 2026.
NaslovnicaNovostiTri češka državljanina poginula, jedan nestao u sudaru broda

Tri češka državljanina poginula, jedan nestao u sudaru broda

Foto: VCG

Potvrđeno je da su tri češka državljanina poginula, a jedna osoba je nestala nakon što se katamaran sudario s jedrilicom u nedjelju kod obalnog grada Splita, na jugu Hrvatske.

Hrvatske vlasti priopćile su da su u sudaru sudjelovali domaći putnički katamaran koji je prevozio 118 putnika i sedam članova posade te jedrilica pod francuskom zastavom koja je prevozila češke turiste. Nesreća se dogodila u splitskom pomorskom području, između otoka Šolte i Brača.

Prema priopćenju Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, nesreća se dogodila oko 11:30 sati (09:30 GMT), nakon čega je jedrilica potonula.

Željko Kuštera, zapovjednik Lučke kapetanije Split, rekao je lokalnim medijima da je podvodni dron Hrvatske mornarice locirao potopljenu jedrilicu na dubini većoj od 50 metara. Operacije izvlačenja trebale bi započeti u ponedjeljak ujutro.

Istraga o uzroku sudara je u tijeku.

Povezane novosti

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zadnje novosti