Kina poziva japanske vlasti da se prestanu igrati vatrom po pitanju nuklearnog oružja: glasnogovornik

0

Japanske vlasti trebale bi poslušati poziv naroda, ispuniti svoju obvezu prema međunarodnom pravu da ne prihvaćaju, ne proizvode, ne posjeduju i ne šire nuklearno oružje te se prestati igrati vatrom po pitanju nuklearnog oružja, rekao je u petak glasnogovornik kineskog Ministarstva vanjskih poslova.

Glasnogovornik Lin Jian dao je te primjedbe odgovarajući na upit u vezi s nedavnom anketom koju je provelo Japansko udruženje za istraživanje javnog mnijenja.

Anketa je pokazala da 76 posto ljudi u Japanu podržava poštivanje triju nenuklearnih načela zemlje o neproizvodnji, neposjedovanju i ne dopuštanju nuklearnog oružja na svom teritoriju. Anketa je također otkrila da 77 posto ispitanika smatra da Japan ne bi trebao težiti dijeljenju nuklearnog oružja, sporazumu prema kojem bi Sjedinjene Države postavile nuklearno oružje u Japanu.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Ova web-stranica koristi Akismet za smanjenje spama. Saznajte kako se obrađuju podaci vaših komentara.