Foto: VCG
Kina je do sada potaknula razvoj više od 17 600 nacionalnih poduzeća u kategoriji „mali divovi”, priopćilo je u srijedu Ministarstvo industrije i informacijske tehnologije.
Izraz „mali divovi” odnosi se na nova elitna mala i srednja poduzeća (MSP) koja se bave proizvodnjom, specijalizirana su za uska tržišna područja i raspolažu vrhunskim tehnologijama.
Iako čine samo 3,5 posto svih industrijskih MSP-a koji premašuju propisanu veličinu na nacionalnoj razini, ta poduzeća ostvaruju 9,6 posto ukupnih prihoda od poslovanja i 13,7 posto ukupne dobiti u sektoru, pokazuju podaci objavljeni na konferenciji o razvoju MSP-a održanoj u jugozapadnom kineskom gradu Chongqingu.
Visokokvalitetni razvoj kineskih malih i srednjih poduzeća nastavlja stabilno napredovati, uz rastuću snagu i sve bolje poslovne rezultate, izjavio je ministar industrije i informacijske tehnologije Li Lecheng na konferenciji.
