Kineska godišnja potrošnja električne energije od 2026. do 2030. povećavat će se za oko 600 milijardi kilovatsati

0

Foto: VCG

Očekuje se da će se tijekom razdoblja 15. petogodišnjeg plana (2026. – 2030.) godišnja potrošnja električne energije u Kini povećavati za oko 600 milijardi kilovatsati (kWh), izjavio je u petak dužnosnik iz energetskog sektora.

Du Zhongming, dužnosnik Nacionalne energetske uprave, rekao je na tiskovnoj konferenciji da će rast potrošnje biti potaknut naglim povećanjem potražnje za električnom energijom u računalnim centrima, ubrzanim rastom potreba za punjenjem električnih vozila te stabilnim rastom potrošnje električne energije u drugim industrijama i kućanstvima.

Du je istaknuo da bi očekivani godišnji porast bio jednak dodavanju ukupne godišnje potrošnje električne energije jednog srednje velikog gospodarstva svake godine.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.