Foto: VCG
Očekuje se da će se tijekom razdoblja 15. petogodišnjeg plana (2026. – 2030.) godišnja potrošnja električne energije u Kini povećavati za oko 600 milijardi kilovatsati (kWh), izjavio je u petak dužnosnik iz energetskog sektora.
Du Zhongming, dužnosnik Nacionalne energetske uprave, rekao je na tiskovnoj konferenciji da će rast potrošnje biti potaknut naglim povećanjem potražnje za električnom energijom u računalnim centrima, ubrzanim rastom potreba za punjenjem električnih vozila te stabilnim rastom potrošnje električne energije u drugim industrijama i kućanstvima.
Du je istaknuo da bi očekivani godišnji porast bio jednak dodavanju ukupne godišnje potrošnje električne energije jednog srednje velikog gospodarstva svake godine.
