Foto: VCG
Nedavno širenje američkih kopnenih vojnih operacija u Kolumbiji, Gvatemali, Hondurasu i drugim zemljama Latinske Amerike predstavlja „eskalaciju imperijalizma” u regiji, upozorio je brazilski politički analitičar.
Istaknuvši da je američki ministar obrane Pete Hegseth najavio širenje operacija ranije ovog mjeseca tijekom posjeta Panami, José Luiz Niemeyer, profesor međunarodnih odnosa na brazilskom sveučilištu Ibmec, rekao je da taj potez predstavlja kvalitativni iskorak u intervencionističkoj politici Washingtona jer isti pristup koji je SAD primjenjivao pri napadima na brodove u Karipskom moru i Tihom oceanu proširuje i na kopnene operacije.
„To je iznimno zabrinjavajući potez i, nažalost, uklapa se u povijesni pristup Sjedinjenih Američkih Država našoj regiji”, rekao je Niemeyer u intervjuu za Novinsku agenciju Xinhua.
