9 C
Osijek
Utorak, 21. travnja, 2026.
Home Priče s dalekog istoka U Grčkoj upaljen olimpijski plamen za Zimske olimpijske igre 2022.

U Grčkoj upaljen olimpijski plamen za Zimske olimpijske igre 2022.

0
U Grčkoj upaljen olimpijski plamen za Zimske olimpijske igre 2022.

U ponedjeljak je na rodnom mjestu olimpijskih igara u antičkoj Olimpiji u Grčkoj zapaljen olimpijski plamen koji će gorjeti za Zimske olimpijske igre u Pekingu 2022..

Tijekom tradicionalne ceremonije je glumica Xanthi Georgiou u ulozi starogrčke vrhovne svećenice upotrijebila udubljeno ogledalo kako bi fokusirala sunčeve zrake i zapalila baklju ispred 2500 godina starog Hrama Here, božice u starogrčkoj mitologiji.

Na kraju svečanosti će vrhovna svećenica na stadionu koji je prije mnogo stoljeća bio domaćin prvih olimpijskih igara predati plamen prvom nosiocu baklje, grčkom skijašu Ioannisu Antoniou.

U antičkoj Olimpiji će ukupno tri nositelja nositi baklju. Bivša kineska atletičarka u brzom klizanju na kratkim stazama Li Jiajun je druga nosačica.

Nakon kratke simbolične štafete s bakljama će plamen biti prebačen u Atenu, kako bi u utorak bio prebačen organizatorima Zimskih olimpijskih igara u Pekingu 2022.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.