Peking obilježio 75. godišnjicu Opće deklaracije o ljudskim pravima

0

Kako bi obilježilo 75. obljetnicu Opće deklaracije o ljudskim pravima, Kinesko društvo za proučavanje ljudskih prava održalo je seminar u ponedjeljak u Pekingu.

Desetog prosinca obilježava se Međunarodni dan ljudskih prava, u spomen na povijesno usvajanje univerzalne deklaracije u Općoj skupštini Ujedinjenih naroda 10. prosinca 1948. Deklaracija, povijesni dokument, prva je svjetska sveobuhvatna međunarodna izjava o ljudskim pravima te je značajno doprinijela napretku i razvoju globalnih nastojanja za ljudska prava.

Kina, aktivna sudionica izrade deklaracije, u dokument je unijela bogatu filozofiju ljudskih prava vlastite kineske civilizacije. Ova integracija omogućila je deklaraciji da nadiđe regionalna kulturna ograničenja i postane općeprihvaćen vrijednosni konsenzus široko rasprostranjen diljem svijeta.

Osvrćući se na proteklih 75 godina, Kina je dosljedno zagovarala, podržavala i prakticirala duh Deklaracije. Poštivanje i zaštita ljudskih prava i dalje su ključan aspekt upravljanja Kinom, što dovodi do povijesnih postignuća u kineskoj borbi za ljudska prava.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.