20.5 C
Osijek
Srijeda, 8. srpnja, 2026.
Home Priče s dalekog istoka U Šangaju otvoren svjetski najveći planetarij

U Šangaju otvoren svjetski najveći planetarij

0
U Šangaju otvoren svjetski najveći planetarij

Šangajski astronomski muzej, svjetski najveći planetarij, je službeno otvoren u subotu, a počeo je primati posjetitelje od nedjelje.

Muzej, koji pokriva približno 58 600 kvadratnih metara, je smješten u Posebnom području Lingang Kineske (šangajske) pilot zone slobodne trgovine. Podružnica je Šangajskog muzeja znanosti i tehnologije.

Muzej sadrži inovativnu arhitekturu, izložbeno područje s različitim temama, uranjajuću tehnologiju i vrijedne zbirke.

Glavna zgrada muzeja, gledana iz zraka, izgleda kao super zdjela astronomskih instrumenta s kružnim krovnim prozorom, obrnuta sferična kupola i kupola s dvoranom.

Tornjevi Xihe i Wangshu, nazvani prema simbolima Sunca, odnosno Mjeseca u drevnoj kineskoj mitologiji, stoje kao sateliti glavne zgrade.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.