Kina završila najduži tunel na svijetu kroz izazovne planine u Xinjiangu

0

Foto: VCG

Tunel Tianshan Shengli, najduži tunel na svijetu za autocestu, završen je u ponedjeljak ujutro, otvarajući put za novi prečac koji povezuje južni i sjeverni dio kineske Autonomne ujgurske regije Xinjiang.

Tunel dug 22,13 kilometra, nazvan “Shengli,” što na kineskom znači “pobjeda,” nakon puštanja u promet skratit će vrijeme potrebno za vožnju kroz središnji dio planina Tianshan s nekoliko sati na otprilike 20 minuta.

Tunel je ključni projekt autoceste Urumqi-Yuli, koja se proteže od regionalnog glavnog grada Urumqija na sjeveru Xinjianga do okruga Yuli na jugu. Očekuje se da će autocesta biti u potpunosti dovršena i otvorena za promet 2025. godine, čime će se vrijeme vožnje između ove dvije lokacije smanjiti s otprilike sedam sati na nešto više od tri sata.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.