Prema astronomskom izračunu, stiglo nam je proljeće, objavio je u nedjelju Državni hidrometeorološki zavod uz poruku građanima da uživaju u suncu, a idućih dana i u sve toplijem vremenu.
Početak i kraj godišnjih doba utvrđuje se uz pomoć dvije metode – meteorološke i astronomske.
Po astronomskom izračunu proljetna je ravnodnevnica nastupila, pa će dan i noć trajati jednako, po dvanaest sati.
Od danas se svaki dan produljuje, a vrijeme će se proljepšati i biti sve toplije, kako nam predviđaju meteorolozi.
