Kineski poljoprivredni znanstvenici osvojili FAO-vu Nagradu za postignuća

0

Foto: VCG

Institut za zaštitu bilja Kineske akademije poljoprivrednih znanosti nagrađen je Nagradom za postignuća Organizacije za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih naroda (FAO) u srijedu, na svečanosti koju je FAO održao u Rimu, glavnom gradu Italije, povodom obilježavanja 44. Svjetskog dana hrane.

Generalni direktor FAO-a, Qu Dongyu, uručio je prestižnu FAO-ovu Nagradu za postignuća Institutu za zaštitu bilja, istaknuvši njegov revolucionaran rad u borbi protiv jesenske sovice, koji je imao dubok utjecaj u Kini, diljem Azije i globalno, čineći značajne korake u zaštiti usjeva i osiguravanju zaliha hrane.

Ovogodišnji Svjetski dan hrane, s temom “Pravo na hranu za bolji život i bolju budućnost”, ima misiju podizanja globalne svijesti o pravu na hranu i zalaže se za transformaciju poljoprivredno-prehrambenih sustava kako bi podržali mirne, otporne i uključive izvore života za sve.

FAO-va Nagrada za postignuća dodjeljuje se svake dvije godine, entitetu ili pojedincu za izvanrednu tehničku suradnju ili humanitarni rad u području održive poljoprivrede, ruralnog razvoja ili prehrambene sigurnosti na državnoj razini.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.