Bloomberg: Europa bi trebala izbjegavati goli protekcionizam SAD-a

0

Foto: VCG

Europa i Njemačka mogu pokazati “bolji put” tretirajući svaki izazov kao priliku i nudeći korisniji pristup od golog protekcionizma koji promiču Sjedinjene Američke Države, navedeno je u Bloombergovom članku objavljenom u ponedjeljak.

Njemački kancelar Olafa Scholz stigao je u posjet Kini nekoliko dana nakon posjete američke ministrice financija Janet Yellen, koja je upozorila da električna vozila i čiste tehnologije kineske proizvodnje uzrokuju “negativno prelijevanje” diljem svijeta.

Međutim, izvješće je pokazalo da su automobili i dalje glavni njemački izvozni proizvod i jedno područje u kojem Europska unija još uvijek ima suficit u odnosu na Kinu. Veliki europski proizvođači automobila poput Volkswagena, BMW-a i Grupe Mercedes-Benz prodaju oko trećinu automobila u Kini, stoji u izvješću.

“Kapitalisti se ne bi trebali povući u ljušture na prvi znak konkurencije”, navedeno je u članku. “Umjesto toga, svaku bi opasnost trebali tretirati kao priliku za poboljšanje svoje igre.”

“Ironično je da su SAD, koje su u stvari izmislile duh uzavrelog nadmetanja, sada nacija koja se od njega najbrže povlači”, navedeno je.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.