Tarifni plan EU-a usmjeren na kineska električna vozila štetan za obje strane: službeno

0

Plan Europske unije (EU) da uvede dodatne carine na uvoz kineskih električnih vozila (EV) naštetit će objema stranama, rekao je u subotu Zheng Shanjie, čelnik kineske Nacionalne komisije za razvoj i reforme.

Pobijajući tvrdnje o “prekapacitiranosti” u novoj kineskoj energetskoj industriji, Zheng je te tvrdnje nazvao protivnim tržišnim načelima i zdravom razumu.

Govoreći na sastanku na visokoj razini između Kine i Njemačke o klimatskim promjenama i zelenoj tranziciji, Zheng je rekao da će Kina poduzeti sve potrebne mjere kako bi zaštitila legitimna prava i interese kineskih tvrtki.

Razvoj nove kineske energetske industrije pokreću prednosti u tehnologiji, tržištu i industrijskim lancima, rekao je Zheng, dodajući da je to rezultat tržišnog natjecanja, a ne subvencija ili nepoštene prakse.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.