Foto: VCG
Kineski potpredsjednik He Lifeng sastao se u ponedjeljak u Pekingu s Richardom Haassom, bivšim predsjednikom Vijeća za vanjske odnose Sjedinjenih Američki Država. Tijekom sastanka razmijenili su mišljenja o kinesko-američkim odnosima, gospodarskoj i trgovinskoj suradnji i drugim temama.
He, također član Političkog biroa Centralnog komiteta Komunističke partije Kine, rekao je da Kina želi surađivati sa Sjedinjenim Američkim Državama na provedbi važnog konsenzusa koji su postigla državni čelnici na sastanku u San Franciscu i promicanju obostrano korisne suradnje u različitim područjima gospodarstva i trgovine, kako bi pomaknuli bilateralne odnose u zdravom, stabilnom i održivom smjeru.
Kina će nastaviti otvaranje prema svijetu na visokoj razini te poticati liberalizaciju i olakšavanje trgovine i ulaganja, dodao je, ističući da Kina pozdravlja tvrtke iz cijelog svijeta, uključujući one iz Sjedinjenih Američkih Država, koje žele nastaviti ulagati i poslovati u Kini.