Stručnjaci: Kineske nevladine organizacije pomažu u promicanju prava i globalnog upravljanja

0

Foto: VCG

Kineske nevladine organizacije igraju važnu ulogu u promicanju razvoja ljudskih prava, kao i u reformi i poboljšanju sustava globalnog upravljanja, rekla je skupina stručnjaka u utorak u Ženevi.

Rekli su to tijekom događanja na temu “Promicanje zaštite ljudskih prava i održivog razvoja kroz suradnju nevladinih organizacija” u Ženevi, na marginama 55. zasjedanja Vijeća za ljudska prava Ujedinjenih naroda (UN-a).

Zhu Guijie, zamjenik glavnog tajnika Kineske udruge za međunarodno razumijevanje, rekao je da su kineske nevladine organizacije pomogle u promicanju razvoja ljudskih prava u zemlji.

Istodobno su intenzivno sudjelovale u međunarodnim događanjima kao što su Vijeće UN-a za ljudska prava i Konferencija UN-a o klimatskim promjenama te promicale reformu i poboljšanje sustava globalnog upravljanja iz nevladine perspektive, dodao je Zhu.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.