Inicijative koje predlaže Kina donose dobrobit ljudima diljem svijeta: ministar obrane

Foto: VCG

Inicijative koje je predložila Kina donijele su koristi za dobrobit ljudi diljem svijeta i dovele su do toga da Šangajska organizacija za suradnju (ŠOS) postane konstruktivna snaga u očuvanju jednakosti i pravde, rekao je u petak kineski ministar obrane Dong Jun.

Današnji svijet prolazi kroz ubrzane promjene neviđene u stoljeću, istaknuo je Dong u govoru tijekom godišnjeg sastanka ministara obrane ŠOS-a, dodajući da je polazeći od zajedničkih interesa čovječanstva, kineski predsjednik Xi Jinping predložio izgradnju zajednice sa zajedničkom budućnošću za  čovječanstvo, suradnju Pojas i put, Globalnu razvojnu inicijativu, Globalnu sigurnosnu inicijativi (GSI) i Globalnu civilizacijsku inicijativu, koje predstavljaju zajedničku težnju čovječanstva ka boljem svijetu.

Regija i ŠOS bili su među prvima koji su svjedočili pretvaranju ovih ideja i inicijativa u stvarne projekte, rekao je Dong, koji je predvodio kinesko izaslanstvo na sastanku održanom u glavnom gradu Kazahstana.

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo Vas unesite svoj komentar!
Molimo Vas unesite ovdje svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.