Nacionalni dan hitne medicinske službe

U povodu Nacionalnog dana hitne medicinske službe u Zagrebu se održava javnozdravstvena akcija „Dan kada učimo spašavati živote“. Ove godine u fokusu je iznenadni srčani zastoj od kojeg u Hrvatskoj svakog sata umre jedna osoba.

Iznenadni srčani zastoj veliki zdravstveni problem te kako dnevno od njega umre 24 osobe, a 9 tisuća osoba godišnje.

Marin Čandžija iz hitne medicinske službe, kazao je kako timovi hitne medicinske službe u Gradu Zagrebu prosječno u mjesec dana, u vezi s ovim problemom, izađu na teren 30-35 puta dnevno.

– Na žalost većina tih intervencija završi negativno za pacijenta. Možda je jedan od glavnih razloga taj što laici koji okružuju pacijenta ne započnu odmah vježbe oživljavanja nego se čeka tim hitne medicinske službe. Tim vježbama ćemo danas učiti ljude, rekao je., stoji u objavi na stranici hrt.hr.

OSTAVITE ODGOVOR

Molimo Vas unesite svoj komentar!
Molimo Vas unesite ovdje svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.