Na 36. konferenciji za proizvođače i trgovce Magros, mali i srednji trgovci su upozorili da im ograničenje rada nedjeljom ugrožava opstanak, a žale se i na manjak radnika i izostanak poticaja.
– Stav vlade je jasan: teško je pomiriti sve interese i sve želje. Jasno da je zabrana (rada nedjeljom, op.ur.) problem pojedinim dućanima, ali mislim da ćemo se svi složiti da nekada nije radilo nedjeljom i ništa nam nije falilo, rekao je državni tajnik ministarstva gospodarstva Ivo Milatić. Dodao je da je prema mišljenju vladajuće politike 16 radnih nedjelja sasvim dovoljno.
Trgovci pak upozoravaju da će se ograničenje rada nedjeljom osjetiti na profitu i da im to inače stvara velike poteškoće. Tako predsjednik Saveza udruge malih trgovca u Hrvatskoj Ivan Ćibarić kaže da obiteljske trgovine u malim mjestima umiru zbog takvih uvjeta.
– Zabrana rada nedjeljom ne odgovara malim trgovcima i obrtnicima s obzirom da kao mali obrtnik ili trgovac nismo i ne možemo biti u istoj poziciji kao veliki trgovci, jer garantiramo vlastitom imovinom, rekao je. Ćibarić se slaže da je stanje u trgovini dobro, ali da mali trgovci gube tlo pod nogama, potisnuti od velikih lanaca. “Nikakve potpore nikada nismo dobili ni od koga i to je osnovni problem. Ako niste proizvođač, vi niste nitko i ništa na tržištu”, rekao je., više pročitajte na hrt.hr.