Kina će odlučno štititi razvojne interese: ministar trgovine

0

Foto: VCG

Kineski ministar trgovine Wang Wentao izjavio je da se Kina čvrsto protivi zlouporabi takozvanih “recipročnih tarifa” od strane Sjedinjenih Država i da će odlučno štititi svoje legitimne razvojne interese.

To je izjavio u četvrtak prilikom sastanka s ruskim ministrom gospodarskog razvoja Maksimom Rešetnikovim.

Tijekom sastanka, dvije su strane raspravljale o pitanjima koja se tiču provedbe nadograđenog sporazuma između Kine i Rusije o promicanju i međusobnoj zaštiti ulaganja, jačanju bilateralne gospodarske i investicijske suradnje te rješavanju takozvanih “recipročnih tarifa” s američke strane.

Wang je rekao da je Kina, nakon temeljite i sveobuhvatne procjene, pristala održati ekonomske i trgovinske razgovore na visokoj razini sa Sjedinjenim Državama.

Napominjući da je Kina već poduzela protumjere, Wang je rekao da je kineski stav dosljedan.

Također je rekao da kineska odlučnost da zaštiti svoje razvojne interese ostaje nepromijenjena, a njezin stav i ciljevi zaštite međunarodne pravednosti i pravde te održavanja međunarodnog gospodarskog i trgovinskog poretka neće se promijeniti.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.